Neden? Ürünlerimiz Hikayemiz Sürdürülebilirlik Satış Noktalarımız
English Geri Dön

Sipariş Hattı 0532 589 59 87

Sürdürülebilirlik Tutkumuz

Sadece ineklerimizi, tarlalarımızı ya da sütümüzü değil, dünyayı da, gelecek kuşakları da düşünmek ve korumak zorundayız. Bu, hepimizin görevi.

Sadece ineklerimizi, tarlalarımızı ya da sütümüzü değil, dünyayı da, gelecek kuşakları da düşünmek ve korumak zorundayız. Bu, hepimizin görevi.

Çevre bilincimiz ve ekosisteme karşı olan sorumluluğumuz gereği, dünyadaki son teknolojileri kullanarak sürekli kendimizi geliştiriyor; suyu, havayı, toprağı ve tüm canlıları koruyarak üretim yapıyoruz.

Arazilerimizde biyolojik çeşitlilik, besin döngüsü, zararlılarla mücadele, yerel yaban hayatının ve su havzalarının korunması gibi konularda bilimsel, ekolojik yöntemleri kullanıyoruz.

Bilgisayar kontrollü su yönetim sistemleri ve damlatma tekniğiyle topraklarımızı suluyoruz.

İneklerimizin organik atıklarından hem çevre dostu biyogaz hem de işlenmis patojen içermeyen doğal gübre elde ediyoruz.

Ulusal kalıntı izleme programı çerçevesinde ineklerimizi; pestisitlerden, ağır metallerden, toksinlerden uzak, bereketli ve doğa dostu yemlerimizle besliyoruz.

Bilgi ve birikimimizi kendi dışımızdaki çiftlik ve küçük hayvancılık işletmeleriyle canı gönülden paylaşıyoruz. Veteriner teşhis laboratuvarımızda Ege’deki onlarca çiftlik ve küçük hayvancılık işletmesinin hastalık, arilik ve gebelik testlerini üstleniyoruz.

Germencik’te faaliyette bulunan, eğitim ve öğretimin önemine inanan bir müessese olarak Germencik Çok Programlı Anadolu Lisesi’yle sürekli yakın ilişki içindeyiz. Bu lisenin hayvan sağlığı bölümünün laboratuvarına teknik destek verip makine sağlıyoruz, ekipman bağışlıyoruz. Bu bölümün öğrencilerine staj ve “yerinde mesleki eğitim” olanağı sağlıyoruz. Ne mutlu ki, bugün çiftliğimizde çalışan pek çok arkadaşımız bizimle bu yoldan tanıştı.

Kurulduğumuz ilk günden beri birlikte olduğumuz ya da aramıza daha sonradan katılan tüm çalışma arkadaşlarımızla önceliğimiz, her gün bir önceki gün yaptığımızdan daha iyisini yapmak, üzerinde bulunduğumuz topraklara ve doğaya saygılı yollarla üretilmiş, gerçek gıdaları sizlerle buluşturmak oldu.

Bu yolda, size, kendimize ve gelecek kuşaklara önemli bir söz daha vermek istiyoruz:

Yakın gelecekte, kendi kendine yeten, enerjisini güneşten elde eden, fosil yakıt dahi kullanmayan “Yeşil Çiftlik” olacağız.

Bizi Instagram‵dan takip edin

@efelerciftligi