Neden? Ürünlerimiz Hikayemiz Sürdürülebilirlik Satış Noktalarımız
English Geri Dön

Sipariş Hattı 0532 589 59 87

Çiğ Süt

Sağıldığı andan itibaren el değmeden şişeleyerek size en doğru koşullarda ulaştırdığımız çiğ sütümüz bize göre sütün en saf, en doğal hali. Çiğ sütümüzle evde mayalanan yoğurt, sadece kıvamı ve lezzetiyle değil içerdiği yoğun protein ve minerallerle de sağlıklı beslenmeye özen gösterenlerin favorisi.

Sağıldığı andan itibaren el değmeden şişeleyerek size en doğru koşullarda ulaştırdığımız çiğ sütümüz bize göre sütün en saf, en doğal hali. Çiğ sütümüzle evde mayalanan yoğurt, sadece kıvamı ve lezzetiyle değil içerdiği yoğun protein ve minerallerle de sağlıklı beslenmeye özen gösterenlerin favorisi.

Çiğ Süt

Çiğ Süt

Besin değeri açısından zenginliği ile hem çocuklar hem de yetişkinlerin her dönemde rahatlıkla tüketebileceği Efeler Çiğ Süt’ü kaynattıktan sonra soğuk ya da sıcak olarak içebileceğiniz gibi evde kolaylıkla yapabileceğiniz yoğurt, kaymak ve lor peyniri ile sütümüzün katkısız lezzetini daha yoğun olarak deneyimleyebilirsiniz. Kendi mutfağınızda yaptıklarınızın tadına bir kez alıştıktan sonra bir daha bu ürünleri hazır olarak satın almak istemeyeceğinize eminiz. Sütümüzün nasıl bir fark yarattığını deneyimlemek için anasayfamızda yer alan 'Çiftliğimizden Lezzetler' bölümünde paylaştığımız tariflerden seçtiklerinizi Efeler Süt'ü ile denemenizi tavsiye ediyoruz.

Besin Değerleri

YAĞ

%3,7

PROTEİN

%3,3

LAKTOZ

% 4,7

KALSİYUM

119 mg/100 g

A VİTAMİNİ

126 mg /100 g

Bizlere sık sorulan soruları, sizlere de kolaylık sağlayacağını düşünerek burada cevapladık.

Aklınıza Takılmasın

Çiğ süt kaynatıldıktan sonra 7 ila 10 gün boyunca bozulmadan saklanabilir. Ancak şişenin üzerinde yazan tüketim talimatlarına uyulmalıdır.

2 L. Efeler Çiftliği Çiğ Sütü çelik bir tencerede orta ateşte ısıtın. Üzeri köpük köpük olunca tahta bir kaşıkla karıştırarak havalandırın. Havalandırma işlemi sonrasında 82 dereceye gelen sütün altını kapatın. Bu aşama ile sütü kaynatmadan pastörize etmiş olursunuz. Yoğurt mayalayacağınız cam, toprak ya da seramik bir kaba kaynayan sütü boşaltıp, ılımaya bırakın (ideali 45 derecenin altıdır). Küçük bir kasede, mayalama derecesine gelmiş ılık sütle iki yemek kaşığı evde bulundurduğunuz yoğurdu veya doğru oranda yoğurt mayasını karıştırdıktan sonra 10 dakika dinlendirin. Sonrasında, süte ekleyin ve tahta kaşık ile karıştırın. Mayalanan sütün sıcaklığını koruması için örtüyle kabın çevresini sarın. Dilerseniz bu işlemi önceden 40 dereceye ayarlanmış fırında üstü açık bir şekilde de yapabilirsiniz. Ortalama 6 saat sonrasında buzdolabına alın. Dilerseniz yapmış olduğunuz yoğurdu bir tülbent yardımı ile bir gece boyunca buzdolabında süzerek kese yoğurdu elde edebilirsiniz.

Çiğ süt 72 derecede 15 saniye kadar pişirildiğinde pastörize olarak vücudumuza zararlı olabilecek mikroorganizmalardan arınmış olur. Bu nedenle evde güvenle süt tüketmek için bu derecenin biraz üzerinde tam kaynama noktasına gelmiş olan süt hemen ocaktan alınabilir. Yoğurt için kıvam elde etmek istiyorsanız altı kısık olacak şekilde sürekli karıştırarak ocakta 5 ila 10 dakika kadar daha kaynamasını sağlayabilirsiniz.
Tüm Sorulara Göz atın
Bizi Instagram‵dan takip edin

@efelerciftligi