Neden? Ürünlerimiz Hikayemiz Sürdürülebilirlik Satış Noktalarımız
English Geri Dön

Sipariş Hattı 0532 589 59 87

Pastörize
Süt

Kapağını açar açmaz kullanabileceğiniz kadar pratik, en az %3,7'lik yağ oranıyla tadı damağınızda kalacak kadar lezzetli pastörize sütümüz buzdolabınızın olmazsa olmazlarından.

Kapağını açar açmaz kullanabileceğiniz kadar pratik, en az %3,7'lik yağ oranıyla tadı damağınızda kalacak kadar lezzetli pastörize sütümüz buzdolabınızın olmazsa olmazlarından.

Pastörize Süt

Pastörize Süt

Özenle uyguladığımız pastörizasyon işlemi ile olası zararlı organizmalardan arındırırken içerisindeki kalsiyum, protein ve vitaminleri koruyarak, besin değerini kaybetmeden şişelediğimiz pastörize sütümüzün farkı lezzetinde saklı. En az %3.7 yağ oranıyla gerçek sütün tadını ilk yudumunda alacağınız pastörize sütümüzü isterseniz çocuklarınıza sağlıklı bir uyku öncesi öğünü, isterseniz de kahve keyfinizin eşlikçisi olarak buzdolabından aldığınız gibi kullanın. Sağlıklı ve az şekerli sütlü tatlılar, yepyeni tarifler deneyerek mutfakta harikalar yaratın. Lezzetinden ve besleyiciliğinden taviz vermeden, her adımı takip edilebilir süreçlerle ürettiğimiz pastörize sütümüzle yapacaklarınız evdeki herkesin yeni favorisi olacak.

Besin Değerleri

Enerji (100ml için)

320kj/76kcal

Yağ

%3,7

Protein

%3,2

Karbonhidrat

%6,4

Tuz

%0,1

Bizlere sık sorulan soruları, sizlere de kolaylık sağlayacağını düşünerek burada cevapladık.

Aklınıza Takılmasın

Pastörize sütümüzün açılmadan raf ömrü buzdolabında 6 gündür. Açıldıktan sonra yine buzdolabında saklanmak suretiyle 2 gün boyunca tazeliğini korur.

Pastörizasyon gıda maddesi içindeki zararlı bakterileri ve bozulma etmenlerini yok etmek amacıyla uygulanan bir ısısal işlemdir. Değişik pastörizasyon uygulamaları olmakla birlikte, genellikle süte 12–40 saniye süre ile 72–85°C'lik ısı uygulaması yapılır. Ayrıca pastörize süt için standart bir yağ ayarlaması, daha rahat bir içim için homojenizasyon yapılarak süt yağının sütün içerisinde dağıtılması sağlanır. Pastörize süt kaymak tutmaz. Çiğ süt ise ineğin memesinden sağıldığı gibi soğutularak hiçbir ısıl işleme tabi tutulmamaktadır ve sütün en saf halidir. Çiğ sütün güvenilir ve hijyenik kaynaktan geldiğinden emin olmak gerekir. Çiğ süt mutlaka kaynatıldıktan sonra tüketilmelidir.
Tüm Sorulara Göz atın
Bizi Instagram‵dan takip edin

@efelerciftligi